Доимий комиссиялар

 

Халқ депутатлари Навоий вилояти Кенгашининг доимий комиссияларини тузиш ва шахсий таркибини тасдиқлаш тўғрисида

 

Ўзбекистон Республикаси “Маҳаллий давлат ҳокимияти тўғрисида”ги Қонунининг 19- ва 24-моддаларига асосан халқ депутатлари вилоят Кенгаши

 

                                                                                        Қ А Р О Р   Қ И Л А Д И :

 маҳаллий бюджетни шакллантириш ва уни ижро этиш, иқтисодий ислоҳотларни амалга ошириш ҳамда тадбиркорликни ривожлантириш масалалари бўйича доимий комиссияси;

қонунийликни таъминлаш ва коррупцияга қарши курашиш масалалари бўйича доимий комиссияси;

ижтимоий-маданий соҳани ривожлантириш, оила, хотин-қизлар ва ёшлар масалалари бўйича доимий комиссияси;

нодавлат нотижорат ташкилотлари ва фуқаролик жамиятининг бошқа институтлари билан ҳамкорликда ишлаш масалалари бўйича доимий комиссияси;

саноат, транспорт, қурилиш, коммунал хўжалиги масалалари ва аҳолига хизмат кўрсатиш бўйича доимий комиссияси;

аграр, сув хўжалиги масалалари ва экология бўйича доимий комиссияси;

регламент ва депутатлик одоби масалалари бўйича доимий комиссияси.

 

 

Халқ депутатлари Навоий вилояти

Кенгаши сессиясининг раиси                                                                                                                                   

Ж.Ҳамраев

 

 

Халқ депутатлари Навоий вилояти

Кенгашининг 2020 йил ______ январдаги

___________сонли қарорига 1-илова

 

 

Маҳаллий бюджетни шакллантириш ва уни ижро этиш, иқтисодий ислоҳотларни амалга ошириш ҳамда тадбиркорликни ривожлантириш масалалари бўйича доимий комиссияси

 

Комиссия раиси

   1.         

Ўринов Тоҳир Ботирович

43-“Оқ дарё” сайлов округидан депутат, “Микрокредитбанк” акциядорлик тижорат банки Навоий вилояти филиали бошлиғи

Комиссия аъзолари

   2.         

Ганиев Кахрамон Худойбердиевич

14-“Янгиариқ” сайлов округидан депутат, “Навоий иссиқлик электр станцияси” акциядорлик жамияти бош директори

   3.         

Эшниёзов Муҳаммад Ағзамович

47-“Мустақиллик” сайлов округидан депутат, Ўзбекистон Либерал демократик партияси, Навоий вилоят Кенгаши аппарат раҳбари

   4.         

Тумишова Аксавли Молдагалиевна

33-“Олтин водий” сайлов округидан депутат

   5.         

Файзиев Улугбек

Ганиевич

24-“Ғардиён” сайлов округидан депутат, Навоий шаҳри “Zarafshan Golden Group” масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси

   6.         

Сафаров Эркин Ҳамроевич

48-“Олтинсой” сайлов округидан депутат, Вилоят перинатал маркази неонатология хизмати бўйича директор ўринбосари

   7.         

Сабитова Мадия Иркиновна

17-“Маликработ” сайлов округидан депутат, “Шўртан газ кимё мажмуаси” масъулияти чекланган жамиятига қарашли “Polipropilen Quvurlar” МЧЖ директори

   8.         

Саидов Обиджон

Одил ўғли

15-“Хончарбоғ” сайлов округидан депутат, Навоий шаҳар “Export Fısh Product” масъулияти чекланган жамият директори

   9.         

Рустамова Наргиза Бахтиёровна

25-“Хўжа Ҳасан” сайлов округидан депутат, Қизилтепа тумани 26-умумий ўрта таълим мактаби директори

 

Халқ депутатлари Навоий вилояти

Кенгашининг 2020 йил ______ январдаги

___________сонли қарорига 2-илова

 

 

Қонунийликни таъминлаш ва коррупцияга қарши курашиш

масалалари бўйича доимий комиссияси

 

Комиссия раиси

   1.         

Тоғаева Назира Маманазаровна

45-“Миёнқол” сайлов округидан депутат, Навоий вилояти Касаба уюшмалари ташкилотлари бирлашмаси раиси

Комиссия аъзолари

   2.         

Хайитов Рустам Бурхонович

51-“Навбаҳор” сайлов округидан депутат, Ўзбекистон “Адолат” социал-демократик партияси Навоий вилоят Кенгаши раиси

   3.         

Мирзаева Гулиза Ризоқуловна

54-“Янгиқўрғон” сайлов округидан депутат, Навоий вилоят “BAXS NAVOIY” адвокатлар хайъати адвокати

   4.         

Мирзаев Абдуразак Умирзакович

59-“Чуя” сайлов округидан депутат, Ўзбекистон Республикаси Фанлар академияси Навоий бўлими раиси – вице президенти

   5.         

Наризова Иба Кушжановна

28-“Қизилқум” сайлов округидан депутат, Конимех тумани 5-сонли умумий ўрта таълим мактаби директори

   6.         

Бопилов Махмуд Тоштемирович

46-“Янгирабод” сайлов округидан депутат, Навоий шаҳар “Карманасут” хусусий корхонаси директори

   7.         

Карчигаев Хамдулло Абдурахмонович

40-“Кўксарой” сайлов округидан депутат, Навоий вилояти телерадиокомпанияси директори

   8.         

Хатамов Юсуф Эшмуродович

11-“Маданият” сайлов округидан депутат,  “Навоийазот” акциядорлик жамияти санаторий-профилакторийси бош врачи

   9.         

Носирова Дилнавоз Илхомовна

36-“Наврўз” сайлов округидан депутат, Республика Маънавият ва маърифат маркази Зарафшон шаҳар бўлинмаси раҳбари

 

Халқ депутатлари Навоий вилояти

Кенгашининг 2020 йил ______ январдаги

___________сонли қарорига 3-илова

 

 

Ижтимоий-маданий соҳани ривожлантириш, оила, хотин-қизлар ва ёшлар масалалари бўйича доимий комиссияси

 

Комиссия раиси

   1.         

Ҳамроева Маҳфуза Исломовна

5-“Дўстлик” сайлов округидан депутат, Навоий вилояти “Оила” илмий-амалий маркази директори

Комиссия аъзолари

   2.         

Ходжаев Жамшид Бахтиёрович

1-“Гулистон” сайлов округидан депутат, Ўзбекистон Ёшлар иттифоқи Навоий вилояти Кенгаши раиси

   3.         

Каримова Машҳура Салимовна

23-“Бўстон” сайлов округидан депутат, Қизилтепа маиший хизмат кўрсатиш касб-ҳунар коллежи директори

   4.         

Садикова Насиба Халиловна

53-“Кескантерак” сайлов округидан депутат, Навоий вилояти ҳокимининг ўринбосари, Хотин-қизлар қўмитаси раиси

   5.         

Орзиева Дилбар Адизовна

2-“Маърифат” сайлов округидан депутат, Навоий шаҳар “Меҳрибонлик уйи” директори

   6.         

Қурбонов Фарҳод Абсаломович

41-“Олчинобод” сайлов округидан депутат, Ўзбекистон Республикаси иннавацион соғлиқни сақлаш миллий палатаси Навоий вилоят ҳудудий бўлинмаси директори

   7.         

Гаффоров Равшан Абдураимович

31-“Алтинтау” сайлов округидан депутат,  “Навоий кон-металлургия комбинати” давлат корхонаси Шимолий кон бошқармаси ижтимоий ривожлантириш бўлими муҳандиси

   8.         

Буриев Фозилжон Азаматович

6-“Меъмор” сайлов округидан депутат, Навоий шаҳар 8-умумий ўрта таълим мактаби директори

   9.         

Эрназаров Фарход Рашидович

38-“Боғчакалон” сайлов округидан депутат, Навоий шаҳри “Traiding service” хусусий корхонаси директори

 

 

 

Халқ депутатлари Навоий вилояти

Кенгашининг 2020 йил ______ январдаги

___________сонли қарорига 4-илова

 

 

Нодавлат нотижорат ташкилотлари ва фуқаролик жамиятининг бошқа институтлари билан ҳамкорликда ишлаш масалалари бўйича

доимий комиссияси

 

Комиссия раиси

   1.         

Ҳамраев Жамолиддин Жумақулович

42-“Ўзбекистон” сайлов округидан депутат,  “Юксалиш” умуммиллий ҳаракати Навоий вилояти ҳудудий бўлинмаси раҳбари

Комиссия аъзолари

   2.         

Нуруллаев Мақсуд Шарофович

18-“Қизилтепа” сайлов округидан депутат, Ўзбекистон халқ демократик партияси Навоий вилоят Кенгаши раиси

   3.         

Юлдашева Марҳабо Эргашбоевна

8-“Ватан” сайлов округидан депутат, “Соғлом авлод учун” халқаро хайрия фонди Навоий вилоят филиали директори

   4.         

Мустакимов Отабек Маннабиевич

37-“Зарафшон” сайлов округидан депутат, “Навоий кон-металлургия комбинати” давлат корхонаси Марказий кон бошқармаси директори

   5.         

Пирнафасов Бектемир Саидович

52-“Бешработ” сайлов округидан депутат, “Дўстлик байроғи” ва “Знамя дружбы” газеталари таҳририяти бош муҳаррири

   6.         

Ризаева Раъно Барноевна

10-“Нарпай” сайлов округидан депутат, Навоий вилояти Ахборот ресурс маркази директори

   7.         

Суванов Азиз Аслонович

13-“Кармана” сайлов округидан депутат, Кармана тумани “KARMANA GOLDEN EGGS” масъулияти чекланган жамияти раҳбари

   8.         

Рахматова Шахло Сафарбоевна

50-“Олчин” сайлов округидан депутат, Навбаҳор тумани 3-умумий ўрта таълим мактаби ўқув ишлари бўйича директор ўринбосари

   9.         

Зокиров Суръат Муқимович

57-“Нодира” сайлов округидан депутат, Нурота тумани “Муқим-Зокир” хусусий ишлаб чиқариш фирмаси раҳбари

 

Халқ депутатлари Навоий вилояти

Кенгашининг 2020 йил ______ январдаги

___________сонли қарорига 5-илова

 

 

Саноат, транспорт, қурилиш, коммунал хўжалиги масалалари ва аҳолига хизмат кўрсатиш бўйича доимий комиссияси

 

Комиссия раиси

   1.         

Базарова Саодат Джамаловна

12-“Жалойир” сайлов округидан депутат, Навоий давлат кончилик институти таълим сифатини назорат қилиш бўлими бошлиғи

Комиссия аъзолари

   2.         

Ражабов Илхом Мустафоевич

7-“Гулзор” сайлов округидан депутат, Ўзбекистон “Миллий тикланиш” демократик партияси Навоий вилояти Кенгаши раиси

   3.         

Саломов Абдикахор Хамраевич

49-“Туркистон” сайлов округидан депутат,  “Қизилқумцемент” акциядорлик жамияти бош муҳандиси

   4.         

Санақулов Қувондиқ Санақулович

34-“Кончилар” сайлов округидан депутат,  “Навоий кон-металлургия комбинати” давлат корхонаси бош директори, Навоий давлат кончилик институти ректори

   5.         

Шарипов Баходир Мавлонович

3-“Шифокор” сайлов округидан депутат,  “Навоийазот” акциядорлик жамияти бошқарув раиси

   6.         

Шамсиева Дилором Мардоновна

4-“Ишонч” сайлов округидан депутат, Навоий давлат педагогика институти чет тиллар факультети ўқув ишлари бўйича декан муовини

   7.         

Назаров Валижон Файзуллоевич

29-“Зафаробод” сайлов округидан депутат,  “Навоий кон-металлургия комбинати” давлат корхонаси 5-кон бошқармаси директори

   8.         

Хусайнов Суннат Исроилович

56-“Ғозғон” сайлов округидан депутат, Нурота тумани “Рушана” фермер хўжалиги раиси

   9.         

Хотамова Зилола Акрамовна

35-“Ёшлик” сайлов округидан депутат, Зарафшон шаҳар 13-давлат ихтисослаштирилган умумтаълим мактаби директори

 

Халқ депутатлари Навоий вилояти

Кенгашининг 2020 йил ______ январдаги

___________сонли қарорига 6-илова

 

 

Аграр, сув хўжалиги масалалари ва экология бўйича

доимий комиссияси

 

Комиссия раиси

   1.         

Жалилов Алижон Сайдуллаевич

16-“Дўрман” сайлов округидан депутат, Экологик партия Навоий вилояти Кенгаши раиси

Комиссия аъзолари

   2.         

Ризоқулов Ҳусниддин Салимтошевич

39-“Янгийўл” сайлов округидан депутат, Хатирчи тумани фермер, деҳқон хўжалиги ва томорқа ер эгалари Кенгаши раиси

   3.         

Саломова Наргиза Юсуповна

9-“Истиқлол” сайлов округидан депутат,  “Навоийазот” акциядорлик жамияти атроф-муҳит ва табиий ресурслардан оқилона фойдаланиш бўлими бошлиғи

   4.         

Шабонова Маҳбуба Исмоиловна

20-“Арабон” сайлов округидан депутат, Қизилтепа тумани 16-сон қишлоқ оилавий поликлинкаси мудири

   5.         

Дмитриев Артём Николаевич

30-“Учқудуқ” сайлов округидан депутат,  “Навоий кон-металлургия комбинати” давлат корхонаси Шимолий кон бошқармаси 2-сонли тиббий саниратия қисми ўлатга қарши курашиш станцияси бошлиғи

   6.         

Файзиева Феруза Мардоновна

58-“Бобур” сайлов округидан депутат, Навоий шаҳри 3-умумий ўрта таълим мактаби директори

   7.         

Жумабаев Баҳодир Ережепович

27-“Конимех” сайлов округидан депутат, Навоий давлат педагогика институти табиий фанлар факультети декани

   8.         

Очилова Инобат Салимовна

55-“Навоий” сайлов округидан депутат, Навбаҳор тумани “Очилова Инобат” фермер хўжалиги раҳбари

   9.         

Темиров Жобир Жамолович

19-“Пахтаобод” сайлов округидан депутат, Қизилтепа тумани “YANGI ASR” фермер хўжалиги раиси

 

 

 

Халқ депутатлари Навоий вилояти

Кенгашининг 2020 йил ______ январдаги

___________сонли қарорига 7-илова

 

 

Регламент ва депутатлик одоби масалалари бўйича

доимий комиссияси

 

Комиссия раиси

   1.         

Исоков Нормурод Исроилович

22-“Тошмачит” сайлов округидан депутат, Фуқароларнинг ўзини ўзи бошқариш органлари фаолиятини мувофиқлаштириш бўйича Навоий вилояти кенгаши раисининг биринчи ўринбосари

Комиссия аъзолари

   2.         

Орзиева Дилбар Адизовна

2-“Маърифат” сайлов округидан депутат, Навоий шаҳар “Меҳрибонлик уйи” директори

   3.         

Тулекова Зиба Толибековна

32-“Томди” сайлов округидан депутат, Томди тумани ҳокимининг ўринбосари - хотин-қизлар қўмитаси раиси

   4.         

Ражабов Илхом Мустафоевич

7-“Гулзор” сайлов округидан депутат, Ўзбекистон “Миллий тикланиш” демократик партияси Навоий вилояти Кенгаши раиси

   5.         

Иргашева Нилуфар Ураловна

44-“Сарой” сайлов округидан депутат, Навоий шаҳар 3-сонли оилавий поликлиника бўлим мудири

   6.         

Бопилов Махмуд Тоштемирович

46-“Янгирабод” сайлов округидан депутат, Навоий шаҳар “Карманасут” хусусий корхонаси директори

   7.         

Шарипов Шухрат

Исроилович

21-“Зарметан” сайлов округидан депутат, Қизилтепа тумани “SHARQ QURILISH SERVICE” масъулияти чекланган жамияти таъсисчилар кенгаши раиси

   8.         

Очилова Инобат Салимовна

55-“Навоий” сайлов округидан депутат, Навбаҳор тумани “Очилова Инобат” фермер хўжалиги раҳбари

   9.         

Амонов Одилжон Зайнутдинович

60-“Сентоб” сайлов округидан депутат, Нурота тумани “Нурота наслчилик” масъулияти чекланган жамиятининг наслчилик бригадаси бош пудратчиси