Доимий комиссиялар

Маҳаллий бюджетни шакллантириш ва ижро этиш, иқтисодий ислоҳотларни амалга ошириш ҳамда тадбиркорликни ривожлантириш масалалари доимий комиссияси

Т А Р К И Б И

Т/р.

Ф.И.Ш

Иш жойи ва лавозими

Доимий комиссия раиси

1

Ражабов Кахрамон Раззокович

48-“Ғозғон” сайлов округидан депутат, “Қизилқумцемент” АЖ ишлаб чиқаришда стратегик ривожлантириш бўлими бошлиғи

Доимий комиссия раиси ўринбосари

2

Каримов Ориф Журакулович

13-“Дўрман” сайлов округидан депутат, Кармана туманидаги “Муҳаббат боғи” хусусий корхонаси раҳбари

                                                                                                           Комиссия котиби:

3

Уринов Тохир Ботирович

24-“Наврўз” сайлов округидан депутат, АТБ “Микрокредитбанк” Навоий вилоят филиали бошқарувчиси

Доимий комиссия аъзолари:

4

Жамолов Шавқитдин Шамсиевич

9-“Кармана” сайлов округидан депутат, Навоий шаҳар "Шамс-Навоий" хусусий фирмаси бош директори

5

Шомуродов Баркамол Сайфиддинович

42-“Мустақиллик” сайлов округидан депутат, Навоий “ФУДИНВЕСТ”масъулияти чекланган жамияти директори

6

Жалилов Абдусалим Жалолович

33-“Арабон” сайлов округидан депутат, Қизилтепа тумани "Қизилтепа шарбати" масъулияти чекланган жамияти раиси

7

Алиқулов Маткарим Юсупович

39-“Олтинсой” сайлов округидан депутат, “Навоий кон-металлургия комбинати” Давлат корхонаси 3-гидрометаллургия заводи цех бошлиғи

 

Қонунийлик, ҳуқуқ-тартибот ва фуқаролар хавфсизлигини таъминлаш масалалари доимий комиссияси

Т А Р К И Б И 

Т/р.

                Ф.И.Ш

Иш жойи ва лавозими

Доимий комиссия раиси

1

Тоғаева Назира Маманазаровна

44-“Миёнкол” сайлов округидан депутат, Навоий вилояти касаба уюшмалари ташкилотлари бирлашмаси раиси

Доимий комиссия раиси ўринбосари

2

Сатторова Гулчеҳра Хайитовна

12-“Янгиариқ” сайлов округидан депутат, Кармана туманидаги 4-умумтаълим мактаби директори

                                                                                                           Комиссия котиби:

3

Эшимов Бахтиёр Рахматуллаевич

2-“Маърифат” сайлов округидан депутат, Навоий давлат педагогика институти қошидаги академик лицейнинг кимё фани ўқитувчиси

Доимий комиссия аъзолари:

4

Мустафоев Ибодулла Мустафоевич

37-“Янгийўл” сайлов округидан депутат, “Ўзқишлоқхўжаликкимё” ҳудудий акциядорлик жамияти Хатирчи тумани филиали мудири

5

Шаропов Жасурбек Камолович

34-“Қизилтепа” сайлов округидан депутат, МЧЖ шаклидаги “O’ZMINDA” хорижий инвестициялар иштирокидаги корхона директори

6

Бобоқулова Гулшан Хазратовна

15-“Навоий” сайлов округидан депутат, Навоий шаҳар “Рухшона, Нозима, Мохина” масъулияти чекланган жамият раҳбари

7

Эшонқулов Нурали Раджабович

50-“Сентоб” сайлов округидан депутат, Нурота туманидаги “Фаррух-Зарина”хусусий корхонаси раҳбари

 

Ижтимоий-маданий ривожланиш ёшлар сиёсати ва соғлом авлодни тарбиялаш масалалари доимий комиссияси

Т А Р К И Б И 

Т/р

Ф.И.Ш

Иш жойи ва лавозими

Доимий комиссия раиси

1

Бозоров Бахтиёр Яхшилиқович

43-“Оқдарё” сайлов округидан депутат, Навоий вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази бош врачи

Доимий комиссия раиси ўринбосари

2

Ходжаев Жамшид Бахтиёрович

1-“Гулистон” сайлов округидан депутат, Ўзбекистон Ёшлар иттифоқи Навоий вилояти Кенгаши раиси

Комиссия котиби

3

Ходиев Бобомурод Хамроевич

17-“Ўзбекистон” сайлов округидан депутат, Навбаҳор туман тиббиёт бирлашмаси терапевт врачи

   Доимий комиссия аъзолари

4

Назаров Раҳматулла Джурабаевич

5-“Дўстлик” сайлов округидан депутат, Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенатининг доимий асосда ишловчи аъзоси

5

Тулекова Зиба Толыбековна

26-“Томди” сайлов округидан депутат, Томди туман ҳокими ўринбосари, хотин-қизлар қўмитаси раиси

6

Каримова Машҳура Салимовна

31-“Бўстон” сайлов округидан депутат, Қизилтепа туман маиший хизмат кўрсатиш касб-ҳунар коллежи директори

7

Нарзиева Шахло Пардаевна

38-“Олчинобод” сайлов округидан депутат, Навоий вилоят жисмоний тарбия ва спорт бошқармаси бошлиғи

 

Саноат, транспорт, қурилиш, коммунал хўжалиги масалалари ва аҳолига хизмат кўрсатиш бўйича доимий комиссияси

Т А Р К И Б И 

Т/р.

Ф.И.Ш

Иш жойи ва лавозими

                                               Доимий комиссия раиси

1

Базарова Саодат Джамаловна

8-“Истиқлол” сайлов округидан депутат, Навоий давлат кончилик институти энерго-механика факультети декани

Доимий комиссия раиси ўринбосари

2

Саидов Толиб Маматович

3-“Шифокор” сайлов округидан депутат, пенсияда

Комиссия котиби

3

Санақулов Рустамбек Бурханович

28- “Алтинтау” сайлов округидан депутат, Навоий кон металлургия комбинати ДК ГМЗ-1 транспорт масалалари бўйича ўринбосари

Доимий комиссия аъзолари

 4

Базаров Мухиддин Муртазаевич

23-“Ёшлик” сайлов округидан депутат, Навоий шаҳар ҳокими

5

Санақулов Қувондиқ Санақулович

22-“Кончилар” сайлов округидан депутат, “Навоий кон-металлургия комбинати” Давлат корхонаси бош директори

6

Шарипов Шухрат Исроилович

22-“Кончилар” сайлов округидан депутат, “Навоий кон-металлургия комбинати” Давлат корхонаси бош директори

7

Сабитова Мадия Иркиновна 

6-“Гулзор” сайлов округидан депутат, “Шўртан газ кимё мажмуаси” унитар шўъба корхонасига қарашли “Polipropilen Quvurlar” шўъба корхонаси директори 

 

Аграр, сув хўжалиги ва экология масалалари доимий комиссияси

Т А Р К И Б И 

Т/р.

Ф.И.Ш

Иш жойи ва лавозими

Доимий комиссия раиси

1

Жалилов Алижон Сайдуллаевич

10-“Нарпай” сайлов округидан депутат, Навоий вилоят Экология ва атроф муҳитни муҳофаза қилиш бошқармаси ҳузуридаги Инспекция бошлиғи

Доимий комиссия раиси ўринбосари

2

Бопилов Махмуд Тоштемирович

14-“Малик Работ” сайлов округидан депутат, “Карманасут” ишлаб чиқариш корхонаси директори

Комиссия котиби

3

Қувондиқов Мустафо Муртозаевич

16-“Кескантерак” сайлов округидан депутат, Вилоят фермер, деҳқон хўжаликлари ва томорқа ер эгалари Кенгаши раиси

Доимий комиссия аъзолари

4

Қаршиев Эркин Ялғашевич

47-“Бобур” сайлов округидан депутат, "Сарбон" фермер хўжалиги раиси

5

Очилов Абдусалим Мамалатипович

36-“Зарафшон” сайлов округидан депутат, фермер хўжалиги иш юритувчиси

6

Шарипова Мавжуда

35-“Зарметан” сайлов округидан депутат, Қизилтепа тумани “Оқмачит” маҳалла фуқаролар йиғини раиси

7

Каримов Қўчқор Салимович

30-“Ғардиён” сайлов округидан депутат, Қизилтепа тумани “Қўчқор Каримов” фермер хўжалиги раиси

 

 Регламент ва депутатлик одоби масалалари доимий комиссияси

Т А Р К И Б И 

Т/р.

Ф.И.Ш

Иш жойи ва лавозими

Доимий комиссия раиси

1

Исоков Нормурод Исроилович

45-“Ўзбекистон” сайлов округидан депутат, Фуқароларнинг ўзини ўзи бошқариш органлари фаолиятини мувофиқлаштириш бўйича вилоят кенгаши раисининг биринчи ўринбосари

Доимий комиссия раиси ўринбосари

2

Джураев Абдумажид Ирисович

18-“Олчин” сайлов округидан депутат, вилоят матбуот ва ахборот бошқармаси бошлиғи

Комиссия котиби

3

Орзиева Дилбар Адизовна

46-“Нодира” сайлов округидан депутат, Навоий шаҳар “Меҳрибонлик уйи” директори

Доимий комиссия аъзолари

4

Искандаров Шокириддин Ибрагимович

25-“Зарафшон” сайлов округидан депутат, Ўзбекистон Республикаси давлат геология ва минерал ресурслар давлат қўмитасига қарашли "Қизилқум геологик қидирув экспедицияси" ДУК директори

5

Сойибов Фархат Яхшиевич

27-“Учқудуқ” сайлов округидан депутат, “Навоий кон-металлургия комбинати” ДК Марказий кон бошқармаси директорининг умумий масалалар бўйича ўринбосари

6

Набиев Шабон Шодиевич

32-“Тошмасжид” сайлов округидан депутат, Қизилтепа тумани ҳокими

7

Маликов Юсуф Расулович

40-“Қорача” сайлов округидан депутат, "Навоий КМК" ДК тиббий санитария қисми хирургия бўлим бошлиғи

  

Нодавлат нотижорат ташкилотлари ва фуқаролик жамиятининг бошқа институтлари масалалари доимий комиссияси

Т А Р К И Б И 

Т/р.

Ф.И.Ш

Иш жойи ва лавозими

Доимий комиссия раиси

1

Акрамова Нодира Хабибовна

21-“Навоий” сайлов округидан депутат, Зарафшон шаҳар ҳокими ўринбосари, хотин-қизлар қўмитаси раиси

Доимий комиссия раиси ўринбосари

2

Холов Дилмурод

11-“Жалойир” сайлов округидан депутат, Фуқароларнинг ўзини ўзи бошқариш органлари фаолиятини мувофиқлаштириш бўйича Кармана  тумани Кенгаши раисининг биринчи ўринбосари

Комиссия котиби

3

Бектаева Райма Абдурахмановна

19-“Конимех” сайлов округидан депутат, Фуқароларнинг ўзини ўзи бошқариш органлари фаолиятини мувофиқлаштириш бўйича Конимех туман Кенгаши раисининг маънавий-маърифий ишлар бўйича ўринбосари

Доимий комиссия аъзолари

4

Хакимов Муродулла

49-“Чуя” сайлов округидан депутат,Инсон ҳуқуқлари бўйича вакили (омбудсман)нинг Навоий вилояти бўйича минтақавий вакили

5

Темирова Мухаббат Темировна

7-“Ватан” сайлов округидан депутат, ҳомиладорлик ва туғиш таътилида

6

Султонова Қаноат Исломовна

41-“Янгиработ” сайлов округидан депутат, Хатирчи хизмат кўрсатишва сервис касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси

7

Наризова Иба Кушжановна

20-“Қизилқум” сайлов округидан депутат, Конимех туманидаги 5-умумтаълим мактаби директори

sХалқ депутатлари Навоий вилояти Кенгашининг 2016 йил 25 февралдаги
қарори билан тасдиқланган